"Mutluyuz Okuyoruz Okuyoruz Mutluyuz"

Mut İmam Hatip Ortaokulunun düzenlemiş olduğu "Mutluyuz Okuyoruz Okuyoruz Mutluyuz" adlı kitap okuma yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

06-03-2017 15:14

Haberler » İMAM HATİP


 Mut İmam Hatip Ortaokulunun düzenlemiş olduğu "Mutluyuz Okuyoruz Okuyoruz Mutluyuz" adlı kitap okuma yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Öğrencilerle birlikte velilerin de ter döktüğü yarışmaya ilçe genelinde 14 farklı okuldan yaklaşık üç yüz elli kişi katıldı. Cumartesi günü öğrenci ve velilere daha önceden belirlenmiş olan "Haritada Kaybolmak" kitabından kırkar soru soruldu. Aynı sorulara farklı sınıflarda cevap veren veli ve öğrencilerden ortalaması en yüksek olanlar yapılan törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, şube müdürleri, okul müdürleri, sendika temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
 Okul müdürü Erdal Dölek, yaptığı konuşmada ülkemizin içinde bulunduğu durumu hatırlatarak ülke olarak çok zor günlerden geçtiğimizi vurguladı; birlik beraberlik mesajı verdi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin yaptığı konuşmada projenin okuma kültümüzün gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirtti. Projede emeği geçenlere teşekkür ederek bu tür projelerin öğrenciler için önemli olduğunu vurguladı.
 
Yarışmacılar iki kategoride değerlendirildi. 5 ve 6. sınıflar bir kategoride değerlendirilirken 7 ve 8. sınıflar ayrı bir kategoride değerlendirildi. Birinciler bisiklet, ikincilere tablet, üçüncülere akıllı saat hediye edilirken dereceye giren öğrencilerin velilerine kol saati hediye edildi.
 
Etiketler : - "Mutluyuz - Okuyoruz - Okuyoruz - Mutluyuz" - | Okunma Sayısı : 2324
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE