6. Yetim Dayanışma Günleri (1 Mart - 31 Mayıs)

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın bu yıl 6.sını düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri 1 martta başladı ve 31 mayıs tarihine kadar devam edecek. Bu Projeyle bizlere "bir Yetimin başını okşama" fırsatı sunuyor İHH.

07-03-2017 08:27

Haberler » İSLAM ALEMİ


Yetim bir çocuğu gönül dolusu güldürenlere, onu bağrına basıp “bir evladım da sensin” diyenlere selam olsun!

Ankara’da, Şanlıurfa’da, Trabzon’da, İstanbul’da yaşadığı halde Sri Lanka’da, Filistin’de, Suriye’de, Bosna’da, Filipinler ve Haiti’de yetim bir çocuğa “bir gülüşün dünyalara bedel” diyenlere selam olsun!

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak altıncı kez düzenlediğimiz Yetim Dayanışma Günleri programı ile yetim yavrularımızın aşkıyla doğuya, batıya, kuzey ve güneye yeniden iyilik seferlerine başlıyoruz. Biliyoruz ki gönlümüzün genişliği ile ufkumuzun derinliği aynı ve bu alanda tüm mesafeler yok oluyor;  45 ülkede 636 proje ile 204,000’i aşkın yetim yavrumuz bizi bekliyor…

12 bine yakını Türkiye’nin 75 farklı şehrinde olmak üzere dünyanın 56 ülkesinde 80 bin yetim çocuğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile sürekli destek kapsamına alan ve dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 800 bine yakın yetime dönemsel destekler sunan, 27 yetimhanede 2, 200’ü aşkın yetimi üniversite tahsillerinin sonuna kadar takip eden İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Dayanışma Günleri programı ile yeniden siz kıymetli hayırseverler ile dünyanın en güzel çiçeklerini, yetim yavrularımızı, bir araya getiriyor.

Eğitim, sağlık, kültürel destek, sosyal yardım ve kalkınma projeleri ile 273’ü Türkiye’de olmak üzere toplamda 636 projenin icra edileceği Yetim Dayanışma Günleri’miz 1 martta başladı ve 31 mayıs tarihine kadar devam edecek. 

Projeler çerçevesinde biri Türkiye’de Suriyeli yetim çocuklarımız için, 3 tanesi Bangladeş’te ve biri de Tayland/Patani’de olmak üzere toplamda 5 yeni yetimhanenin de açılışı gerçekleştirilecek.

Yetime kefil olana Allah (cc) da kefildir. Efendimiz (sav)’in bize anlattığı gibi yetim yavrularımızın başlarını okşayanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

İyi ki varsınız…

Yetim Dayanışma Günleri programının uygulanacağı ülkeler:

Ortadoğu: Filistin, Suriye, Yemen, Irak, Lübnan, Türkiye

Afrika: Burkina Faso, Etiyopya, Eritre, Kenya, Moritanya, Somali, Sudan, Tanzanya, Tunus, Uganda, Çad, Gana, Mısır, Ruanda, Nijer, Sierra Leone, Zimbabve

Asya: Afganistan, Myanmar/Arakan, Bangladeş, Hindistan, Endonezya/Açe, Filipinler/Moro, Pakistan, Keşmir, İran, Tayland/Patani, Sri Lanka, Nepal, Kazakistan, Kırgızistan

Balkanlar: Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ, Sancak

Kafkasya: Azerbaycan, Çeçenistan, Gürcistan

Bir yetimin spomsoru olabilmek için:

https://online.ihh.org.tr/yetim

Yetim Dayanışma Günleri Projeleri için

http://www.ihh.org.tr/fotograf/yayinlar/ydg-2016-projeler.pdf

Etiketler : 6. - Yetim - Dayanışma - Günleri - (1 - Mart - - 31 - Mayıs) - | Okunma Sayısı : 2269
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE