Ağlayan Fettulah, Gülen Millet Oldu…

Akif CEMİL

17-04-2017 14:18


Fethullah Gülen büyük bir ödülü hak etti: “Tarihin en büyük ihanet ödülü”, isterseniz “En büyük münafık ödülü”, “En büyük terörist ödülü”, “Gelmiş geçmiş en büyük yalancı mehdi ödülü”, “Tarihin en sinsi işgalci ödülü.” Tüm bunları fazlasıyla hak etti.

Cehennem çukurlarında hesabının görülmesini bekleyen Allah, Peygamber ve din hainlerini hatta şeytanı kıskandıracak bir ihanete imza attığı için bu ödüller ona az bile. Hocalar, eğitimciler, anne-babalar, bu adamın hayatını anlatan kısa bir metni yeni nesillere iyice öğretmeli. Din kisvesi altında neler yapılacağı gösterilmeli. Takiyyenin insanları nerelere götürebileceği kavratılmalı. Milli eğitim müfredatında bu ihanet şebekesine yer verilmeli.

Aralık öncesi süreçte bu örgüte iyi niyetle yardım ve destek veren samimi insanlar, kefaret olarak daha çok çalışmalı, salih bir nesil için daha çok maddi ve manevi katkıda bulunmalı.

Bu ihanet çetesinin gerçek niyetini yıllar öncesinden bilen, haykıran, uyaran ama tepki alan ferasetli insanlardan herkes özür dilemeli. Çünkü onlar, bu çetenin gerçek niyetini söylediğinde susturulmaya çalışılmakta, kınanmakta, suçlanmaktaydılar.  Binlerce özür…

Askeri liselerin yapılanması radikal bir biçimde yenilenmeli. İmam hatip lisesi öğrencilerinin de askeri liselere alınmasının önü kesinlikle açılmalıdır. Buraya sağlıklı neşter vurulmazsa benzer yapılanmaların tekrarı mukadder olur ki ülkemizin yeni bir paralele tahammülü yoktur.

Siyasette de paralel kadrolaşmaya izin verilmemeli. Farklı cemaat ve tarikatların kimi bakanlıklarda yoğun olarak yer aldıklarını düşündüğümüzde bunun ne denli sıkıntı oluşturduğu zaten bilinmekteydi. Cemaat, tarikat merkezli değil, güven, liyakat ve adalet merkezli kadrolaşmaya öncelik verilmeli. Bu arada YÖK'te ve üniversitelerde, önemli belediye ve bazı bakanlıklarda da FETÖ bağlantılı çok ciddi ayıklamalar acilen yapılmalıdır. YÖK çok geç kaldı bu işte.

Paralel örgütle bağlantısı olan memurların görevden el çektirilmesi çok önemli ve gerekli bir uygulama. Gerek sendika gerekse Asya Bank'la bağlantılı kişiler tespit edilirken, özellikle de Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerden, sayısı çok az da olsa kazaya gidenlerin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Onlar da hemen ayıklanmalı.

Milletimiz tarih yazdı. Hainlere gereken cevabı verdi, hafta boyunca hassasiyetini en üst düzeyde canlı ve diri tuttu. Nemelazımcı olmadı. Bana ne? Demedi. Bu bir tiyatro demedi. Canım tatlı demedi. Ölüm tehlikesi var, otur oturduğun yerde demedi. Tayyip'ten bana ne demedi. Bu darbe Ak Partiye yapıldı, ben de bu partiden değilim, ne halleri varsa görsün demedi.

Ve son gülen, Fethullah Gülen değil millet oldu…

Diğer Yazıları
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE