Bir Şarlatan: İskender Evrenosoğlu

Akif CEMİL

17-10-2017 19:00


Hollanda’da bir ramazan akşamı iftara davet eden hacı amcanın evine girdiğimde, bir köşede beklemediğim bir kitaplık görmüş ve hemen oraya sevinçle yönelmiştim.

 

-Maşallah hacı abi, ne güzel bir kitaplığın var!

 

Hacı abi kendine has gevrek gülüşünü savdıktan sonra cevap verdi:

 

-Ne yapalım hocam, kitapsız bir hayat olmuyor.

 

Bu cevaba da sevinmişken, gördüğüm bazı kitaplar, ağzımdaki kuruluğu kavuran bir dalga tüm benliğimi sarıverdi, yalpaladım ve hemen tepki verdim.

 

-Allah aşkına bu sapık adamın kitapları sende ne gezer!

 

Gayrı ihtiyari, planlamadan söylemiştim. Sözümü duyan ev sahibi bana değil kapısı salona açılan mutfakta yemekle meşgul olan hanımına seslendi:

 

-Hanım, ben sana dememiş miydim? Yıllardır uyarmamış mıydım? Bak hoca da aynısını söylüyor.

 

Mesele anlaşılmıştı. Hacı abinin hanımı tepki verdiğim kitapların has okuyucusuydu. Kitaplar kime mi aitti? Anlaşılacağı gibi şarlatan İskender Evrenosoğluna, İmam İskender Ali Mihr’e. Hanım teyzeyle uzun uzun konuştuk ancak küçük sarsıntıların dışında bir etkimiz olamadı maalesef.

 

 

Ülkemizde İslamiyet hakkında yeterli bilgisi olmayan Müslümanların kolayca düştüğü bir tuzağın hazırlayıcısı olan bu adam ve bağlılarına karşı ciddi tedbirlerin alınması gerekli. Bazı saf insanlarımız, Kur’an, Peygamber, tespih, ilahi, sema, zikir sözlerini duyunca hemen kulak kesiliyor. Din hakkında sadece kalbî bir muhabbet duyduğundan, kendilerini Kur’an ve Peygamber yolunda yürürken dalalete sürükleyebilmektedir.

 

 

Bu adam kendisini MİHR yani mehdi, imam, halife ve resul olarak ilan etmektedir. İslami ilimlerden nasibini almamış ama şeytandan dersli olduğu belli.

 

“Efendi Hazretleri, Allah tarafından seçilen vekâleten Devrin İmamı’dır. Allah’ın seçtiği Hidayetçi, Allah’ın seçtiği İmam, Allah’ın seçtiği Halife, Allah’ın seçtiği Resûl’dür ama asla bir peygamber (nebi) değildir.” Diyerek Kur’an ayetlerini açıkça tahrif eden, dinî duyguları istismar eden, cehaleti izhar olan, akıl ve ruh sağlığı meşkûk olan bu adam vahiy aldığını, son nebi değil son resul olduğunu iddia ederek yalan söylemekte, kafaları karıştırmaktadır. Değişik il ve ilçelerde Kur’an ziyafeti ve dini sohbet adı altında topladığı Müslümanlara muharref Kur’an dağıtarak icrayı dalalet yapmaktadır. Müftülüklerin fark ettiği yerlerde engellemelerin yapıldığını bildiğimiz bu cereyana karşı Diyanet İşleri Başkanlığının yüksek sesle halkımızı uyarması, yayınlar yapması bir zorunluluktur.

 

 

“Hidayet Çağı’nın Önderi, Devrin İmamı Mehdi Resûl yukarda açıklanan Kur’an ayetlerinde zikredildiği için Mehdi Resûl’e îmân, îmânın şartlarındandır. Mehdi Resûl Kur’ân-ı Kerim ayetleriyle sabitir. Allah’ın Kitab’ına îmân eden herkesin MEHDİ RESÛL’E îmân etmesi gerekir. Mehdi as îmân etmeyeceğim, diyenler gerçekte Mehdi as açıklayan Kur’an ayetlerine iman etmeyenlerdir. Kur’ân-ı Kerim’deki bir âyet-i kerimeye îmân etmemek, dünya hayatında Allah’a ulaşmayı dilememek insanı dalâlette bırakır. Demek ki bu ispat vasıtalarından kesinlikle şunu anlıyoruz ki: Efendi Hazretleri, Mehdi (A.S)’dır!”

 

Bu iddialarla bütün Müslümanları kâfir olarak gören bu dalalet ehline karşı tüm yetkilileri gereğini yapmaya, Müslümanları da basiretli olmaya davet ediyoruz.

Diğer Yazıları
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE