Çamardı Anadolu İHL 15 Temmuz ruhunu yaşatan "sokak" oluşturdu

Niğde'nin Çamardı ilçesinde Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesinin bir koridorunda duvarlara 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çekilen fotoğraflar ile dersliklerin kapılarına Niğdeli 5 şehidin fotoğrafları asılarak, "15 Temmuz Sokağı" oluşturuldu.

17-02-2017 21:10

Haberler » İMAM HATİP


 

NİĞDE (AA) - MUHAMMED YASİR AYDOĞAN - Niğde'nin Çamardı ilçesinde Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesinin bir koridorunda duvarlara 15 Temmuz darbe girişimi sırasında çekilen fotoğraflar ile dersliklerin kapılarına Niğdeli 5 şehidin fotoğrafları asılarak, "15 Temmuz Sokağı" oluşturuldu.

Darbe girişimini önlemek isterken şehit olan Niğdeli Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, polis memurları Kemal Tosun ve Varol Tosun, veteriner hekim Ramazan Konuş ve kepçe operatörü Yalçın Aran'ın fotoğrafları, koridordaki kütüphane, konferans salonu ve laboratuvarların kapılarına yerleştirildi.

Duvarlarda darbe gecesi çekilen fotoğrafların yanı sıra merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın, 'Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği, tankı değil, inançlı ve imanlı gençleridir' ile Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun, "Namlusunu halka çevirmiş tanka selam durmam" sözleri, liderlerin fotoğrafları, Dursun Ali Erzincanlı'nın "30 Kuş" şiirinin sözleri, Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetler, hadisler ve Türk bayrakları asıldı.

Okulda görevli öğrenciler, sokağı gezen velilere ve vatandaşlara, Niğdeli şehitlerin nerede, nasıl şehit olduğunu anlatıyor.

Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Abdulgani Özkan, AA muhabirine, öğrencilerin okula girdiği andan itibaren 15 Temmuz ruhunu yaşadığını söyledi.

Özkan, kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesinin unutulmaması için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Öğrencilerimiz okula girdiğinde, onları Niğdeli 15 Temmuz şehitlerimiz ve 15 Temmuz kahramanlık destanının öncüsü sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı karşılıyor. Kütüphane, laboratuvar ve konferans salonumuzun olduğu bodrum katımızda, kapılara Niğdeli şehitlerimizin her birinin fotoğrafını astık.Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamaları, benzer olayın yaşanması durumunda bunu engelleyecek şuurda olmaları, devletine, bayrağına, milletine sahip çıkan nesiller için böyle bir çalışma yaptık."

Etiketler : Çamardı - Anadolu - İHL - 15 - Temmuz - ruhunu - yaşatan - "sokak" - oluşturdu - | Okunma Sayısı : 2275
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE