Din, Ahlak Ve Değerler Alanı Seçmeli Derslerin Seçim Süreci

Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed SAV'in hayatı gibi dersler için ders seçmek için 24 ŞUBAT CUMA Son Gün!

16-02-2017 23:30

Haberler » Eğitim


Ortaokul ve liselerde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için ahlak, din ve değerler alanı seçmeleri başladı. Yetkililerden yapılan açıklamada "Çocuklarımız için önümüzdeki eğitim öğretim sezonu açılacak seçmeli ders sınıfları ders seçmeleri başladı. Din, ahlak ve değerler alanlarında seçim yapacak öğrenci ve velilerin kendi okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir." dedi.
 
KUR'AN-I KERİM, TEMEL DİNİ BİLGİLER VE HZ. MUHAMMED SAV'İN HAYATI
 
BİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldız yaptığı açıklamada "Milli Eğitim Müfredatında seçmeli ders niteliğinde olan Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed SAV'in hayati gibi dersler için ders seçme süreci başlamıştır. 17 ŞUBAT CUMA günü mesai bitimine kadar seçilebilecektir." dedi.
 
ZİNDE BİR NESİL İÇİN BU DERSLER ÖNEMLİ
 
Yıldız "Türkiye olarak 15 Temmuz gibi önemli bir miladı yaşadık. Ne zaman ki Kur'an öğrenmekten, okumaktan, anlamaktan uzaklaştık, ne zaman ki Peygamberimiz Hz. Muhammed'in sünnetini bir kenara bıraktık o zaman zihinlerimizi meşgul eden başka güçlerle karşı karşıya kaldık ve ortaya 15 Temmuz hain darbe kalkışması ortaya çıktı. İslam, sevgi ve barış dinidir, hiç kimsenin hakkına tecavüz etmeyen adaleti öne çıkaran birleştirici bir güçtür. Bu yüzden çocuklarımızı bu çizgide yetiştirmek için bu dersler oldukça önemli bir yere sahiptir." dedi
 
VELİLERİMİZE ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR
 
Yıldız açıklamasının sonunda "Önümüzdeki yılın ders ve sınıf planlarının yapılması, öğretmen planlarının yapılması için bugünlerde yapılan ders seçmeleri önemli. Velilerimize burada önemli bir görev düşüyor. Bir daha 15 Temmuz gibi illetleri yaşamamak için çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed SAV'in hayati gibi dersleri seçerek geleceğe emin adımlarla birlikte yürüyelim." dedi. 
Etiketler : Din - - Ahlak - Ve - Değerler - Alanı - Seçmeli - Derslerin - Seçim - Süreci - | Okunma Sayısı : 2361
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE