Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Yaşantımızla çocuklarımıza örnek olalım'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Selimiye Camii’nde gurbetçilerle bir araya geldi.

09-01-2019 15:15

Haberler » DİYANET


İkindi namazını kıldırdıktan sonra cemaate hitap eden Başkan Erbaş, “Ömrümüzü iyi değerlendirelim. İbadetlerimizi ihmal etmeyelim. Bizi koruyacak olan ibadetlerimizdir, namazımızdır, haccımızdır, zekatımızdır” dedi.

Başkan Erbaş, çocukların ve gençlerin eğitimlerinde büyüklerin örnekliğinin önemine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Onlara anlattıklarımızdan daha çok, yaşadıklarımız esas ders olur. Biz yaşantımızla çocuklarımız için rol model olalım. Hz. Peygamber, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi bir komşu, iyi bir arkadaş gibi her açıdan bize nasıl örnek oldu ise bizler de, onun yolunda giden ümmeti olarak çocuklarımıza, gençlerimize ibadetlerimizle, dürüstlüğümüzle, haramlardan titizlikle uzak duruşumuzla örnek olalım.”

Başkan Erbaş, çocuklara küçük yaştan itibaren din eğitiminin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Çocuklara, gençlere eğitim verirken Hz. Peygamberin tavsiyesini dikkate alarak hareket edilmesinin altını çizen Başkan Erbaş, “Sevdireceğiz, kolaylaştıracağız. Bu metotla, sıcak hitaplarla, yaklaşımlarla çocuklarımıza sahip çıkalım. Böyle yaparsak yarınımızı emin ellere teslim ederiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler : Diyanet - İşleri - Başkanı - Erbaş - - 'Yaşantımızla - çocuklarımıza - örnek - olalım' - | Okunma Sayısı : 1099
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE