Diyanet Radyo’ya ödül

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Radyo Akademileri ödülleri sahiplerini buldu. Diyanet Radyo, ikinci defa “yılın ulusal alternatif temalı radyo istasyonu” ödülünün sahibi oldu.

17-02-2017 17:16

Haberler » KÜLTÜR


 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Radyo Akademileri ödülleri sahiplerini buldu. Diyanet Radyo, ikinci defa “yılın ulusal alternatif temalı radyo istasyonu” ödülünün sahibi oldu.

Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Radyo Akademi Ödülleri" sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen törende 2016 yılının en başarılı radyoları, radyo programcıları, müzik direktörleri ve yöneticileri gibi alanlarda olmak üzere toplam 49 ödül dağıtıldı.

İkinci kez ödüle layık görüldü

“Yılın ulusal alternatif temalı radyosu”, ikinci kez Diyanet Radyo oldu. Sosyal medya üzerinden yapılan oylamalarda, topluma İslam’ın rahmet yüklü mesajını ulaştıran Diyanet Radyo, en iyi temalı radyo seçildi. Diyanet Radyoda, İslam’ı, Kur’an-ı Kerimi ve Peygamber efendimizin hayatını anlatan çeşitli programlar yer alıyor.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, İslam’ın aydınlık yüzünü, rahmet iklimini, Hz. Peygamberin örnek mesajlarını bütün insanlıkla paylaşmak için gayret ettiklerini söyleyerek “Bu ödülü bütün dinleyicilerimiz adına ve kurumumuz adına almış olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte radyo hizmetlerimiz, diğer hizmetlerimiz yanında daha da artarak ve güçlenerek devam edecek” diye konuştu.

Salman, 2015 yılında yayın hayatına merhaba diyen, 24 saat Kur’an-ı Kerim yayını yapan ve bu özelliği ile Türkiye’de bir ilk olan Diyanet Kur’an Radyo için de alanda çok önemli bir eksikliği giderdiğini ifade ederek  “Eskiden Mısır’dan, Suriye’den, Suudi Arabistan’dan, Kuveyt’ten Kur’an radyoları dinlerdik. 2015 yılından bu yana milletimiz 24 saat Kur’an yayınını Ankara’dan dinleme mutluluğuna erişmiş oldu” dedi.

Etiketler : Diyanet - Radyo’ya - ödül - | Okunma Sayısı : 1791
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE