Diyanette Yeni Dönem Başladı

Diyanet'te yeni dönem başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'na atanan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş, devir teslim töreninde konuştu. Erbaş, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, üstlendiği görevin ağır sorumluğuna dikkat çekerek, "Bu şerefli görevin ağır sorumluluğunu birlikte taşıyacağımız teşkilatımıza selam ve sevgilerimi sunuyor, hayır dualarını bekliyorum" dedi.

18-09-2017 19:20

Haberler » DİYANET


Diyanet İşleri Başkanlığı'nda, Ekrem Keleş vekaleten geldiği makamı yeni atanan 18. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a devretti. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı görevine Yalova Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ali Erbaş atandı. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığında gerçekleştirilen tören ile, Keleş vekaleten göreve geldiği makamı yeni atanan Erbaş'a devretti. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi çok ağır bir vazifeye geldiğini ifade eden Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sundu. Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı, anayasanın 136. maddesi ve özel kanunu gereği kendine verilen, toplumu din konusunda aydınlatma görevini her türlü siyasi, meşrebi, yerel ve etnik bir takım düşüncelerle İslamın ana kaynakları Kuran-ı Kerim ve Hazreti Peygamber'in (S.A.V) dini bilgisinin rehberliğinde kuşatıcı hizmet anlayışını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir" dedi.

"BU ŞEREFLİ GÖREVİN AĞIR SORUMLULUĞUNU..."

Diyanet İşleri Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Ali Erbaş,  törenindeki konuşmasına, "Her karış toprağı şüheda kanı ile sulanmış vatanımızın dört bir köşesinden, mihrapta kıyama duran imam hatiplerimize, dinimizin manevi huzurunu insanımıza taşıyan müftülerimize, kuran kursu öğrencilerimizden eğitim görevlilerimize, dünyanın dört bir yanındaki maneviyat elçilerine velhasıl bu şerefli görevin ağır sorumluluğunu birlikte taşıyacağımız teşkilatımıza selam ve sevgilerimi sunuyor, hayır dualarını bekliyorum" diyerek başladı.

Prof. Dr. Ali Erbaş konuşmasında şunları kaydetti:

"MAZLUM HALKLARA NUSRET ELİNİ UZATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Başkanlığımız yapıcı, kolaylaştırıcı, açık, net ve sarih bir üslup esaslı bir hizmet tarzıyla düşünce ve beyin işgalcilerine karşı tüm vatanadşlarımızın din güvenliğini sağlamaya devam edecek. Başkanlığımız işgalci ve sömürgeci küresel güçlerin dünyamızı göç ve ızdırap yurduna çevirerek kaosa sürüklediği başta Arakan olmak üzere dünyadaki bütün mazlum halklara devletimizle birlikte nusret elini uzatmaya devam edecektir.

FETÖ İLE MÜCADELEYE DEVAM

FETÖ/PDY'nin gizemli ve bulanık bir din anlayışı ile genç beyinlerini sömürdüğünü ifade eden Erbaş, "Bu hasarı onarmak için 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bütün şühedanın emanetine sahip çıkıp, dağınık zihinleri toplamaya, parçalanmış gönülleri birleştirmeye ve fitne ateşinde yitirilen ümmetin dirilişine vesile olmak için her zamankinden daha çok çalışılması gerekiyor" şeklinde konuştu. Erbaş, ayrıca hizmet çeşitliliğini geliştirmek gerektiğini ve Din İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının bütün birimlerinin görev tanımlarının yeniden gözden geçirileceğini de söyledi.

Etiketler : Diyanette - Yeni - Dönem - Başladı - | Okunma Sayısı : 1333
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE