Diyanetten araştırma atağı

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Türkiye'de dini hayat araştırması" yapacak, yaygın din eğitiminden memnuniyet araştırmaları gerçekleştirecek.

08-11-2017 17:12

Haberler » Diyanet


Diyanet İşleri Başkanlığının 2018 yılı bütçesi için hazırladığı tasarıda, gelecek yıla yönelik hedeflere de yer verildi. Bu çerçevede Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılında "Türkiye'de dini hayat araştırması" yapacak. Ayrıca başkanlık, 2017-2021 stratejik planı gereği verilecek hizmetler ile yaygın din eğitiminden memnuniyet araştırmalarını da hayata geçirecek. Farkındalığı artırmak amacıyla din görevlilerine toplumsal sorunlar konusunda özel eğitim verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt içi ve yurt dışı camileri tanıtan, görsel içeriklere sahip tarihi camilerin 3D görüntülerini içeren sayfa oluşturmayı planlanıyor.

Çocuklara ve gençlere yönelik web sayfaları, hadis portalı, Hz. Muhammed ile ilgili özel sayfalar, elektronik kütüphane kapsamında e-yayınlar hazırlanması da gelecek yıl planlanan çalışmalar arasında bulunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, mobil uygulamalar kapsamında çocuklara yönelik oyun, namaz gibi dini uygulamaları geliştirecek, dua, Hz. Muhammed, hadislerle İslam, İslam ansiklopedisi gibi elektronik kütüphane kapsamında e-yayınlar yapacak. Mevcut uygulamalar yeni versiyonlarla güncellenecek. Ayrıca, mobil uygulamalar Windows marketlerde zenginleştirilecek.

Etiketler : Diyanetten - araştırma - atağı - | Okunma Sayısı : 2035
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE