Erdemli Müftülüğü Din Öğretmenleriyle İstişare Toplantısı Yaptı

Diyanet ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü arasındaki protokolün ardından Müftülükler ve İHL Meslek Dersleri/Din Kültürü Öğretmenleri arasindaki iletişim ve oşbirliği artıyor.

07-03-2017 11:32

Haberler » DİYANET


Erdemli Müftülüğü Meslek Dersleri öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri ile birlikte istişare toplantısı yaptı.

Erdemli Müftülüğü Aş evinde gerçekleştirilen toplantıya Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ev sahipliği yaparken toplantıya Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Meslek Dersleri öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

İlçemizin dini profilini çıkartıyoruz diyen Türkmenoğlu, "yaşadığımız bölgenin dini anlamda genel bir profilini ortaya çıkartmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki yaşanan olumsuzluklar, bu olumsuzluklara karşı neler ve nasıl bir çözüm üretebiliriz? Hangi mahallemizde nelere ihtiyaç var? Çocuklarımıza, gençlerimize nasıl ulaşabiliriz? İslam dinini toplumun farklı kesimlerine nasıl ulaştırabiliriz? Sorunların çözümleri konusunda neler yapabiliriz? Sorularına cevaplar ve çözüm yolları bulmak adına siz öğretmenlerimizle bu istişare toplantısını yapmaktayız. Bu toplantıların devamı ilçemizdeki yaşanan olumsuzlukların çözümünde etkili olacağı düşüncesindeyiz.’’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl farklı bir tema ile kutlamaya devam ettiği Kutlu Doğum proğramlarının nasıl daha etkin ve verimli kutlayabiliriz sorusuna cevap bulmak istiyoruz diyen Türkmenoğlu, Erdemli’de kutlanan Kutlu Doğum programı Erdemli Müftülüğünün programı olmaktan çıktı Erdemli ilçesi ile bütünleşti. Bu kutlama programı ilçemizi aştı, Mersin’i aştı hatta Türkiye gündemine gelir hale geldi. Bu programın yapılmasında bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen tüm Erdemli’lilere teşekkür ediyorum. Hepinizin bildiği gibi bu kutlamalar sabahın erken saatlerinde başlayarak 35- 40 bin insanın katıldığı 45-50 tane ikram çadırının kurulduğu kendi alanında söz sahibi hocalarımızın sunumlarıyla her yıl gerçekleştiriyoruz. Bu kutlamaları nasıl daha etkin hale getirebiliriz, bu haftayı nasıl daha verimli olarak idrak edebiliriz diyerek bu istişare toplantısını yaptık.’’ dedi.

Türkmenoğlu, ‘’Sizlerin değerlendirmelerinizle oluşacak olan ortak çözüm yollarıyla yaşadığımız toplumu ve bölgeyi daha yaşanır hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu düşünce ile yapmış olduğumuz bu istişare toplantısında bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim.’’ dedi. Toplantıya katılan öğretmenlerin çözüm konusundaki düşünceleri ve teklifleri değerlendirilerek bu istişare toplantısının devamlı hale getirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Etiketler : Erdemli - Müftülüğü - Din - Öğretmenleriyle - İstişare - Toplantısı - Yaptı - | Okunma Sayısı : 1949
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE