“Geleceğin İnşasında İmam Hatip Okulları”

İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile bazı STK’lar tarafından desteklenen “Geleceğin İnşasında İmam Hatip Okulları” konulu sempozyum, 27-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

08-05-2017 16:27

Haberler » İMAM HATİP


Sempozyuma Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Vali Mustafa TOPRAK, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Daire Başkanları Mehmet Nezir GÜL, Ahmet İŞLEYEN, İhsan ERKUL, Mustafa YILDIZ, Millî Eğitim Uzmanlarından Ali Kemal ACAR, Hasan ÖZARSLAN ve Zeynep OLGUN, akademisyenler, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bakan TÜFENKCİ açılış konuşmasında; geçmişten günümüze imam hatip okullarının geçirdiği sürece dikkat çekerek hafızlık eğitimi veren, fen ve sosyal bilimler eğitimi uygulayan, uluslararası öğrenci kabul eden imam hatip okullarının olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM; imam hatip okullarının Osmanlı’nın son dönemlerinde eğitim vermeye başladığını, dinin doğru kaynaktan öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılması hususunda hayati öneme sahip olduğunu dile getirdi.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ sempozyumda; “Türkiye’de Din Eğitiminin Bugünü ve Geleceği” konulu bir sunumuyla din eğitiminin geçmişi, bugünü ve yapılmakta olan faaliyet ve projeler hakkında detaylı bilgi verdi. 

Sempozyum kapanış oturumu ile sona erdi. 

Etiketler : “Geleceğin - İnşasında - İmam - Hatip - Okulları” - | Okunma Sayısı : 2153
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE