Genç Sada Kur’an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması´nın Türkiye Finali Yapıldı

Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri arasında düzenlenen “Genç Sada´´ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye Finali, İzmir Sabancı Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

10-05-2017 13:22

Haberler » İMAM HATİP


Finale;Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL, İzmir Valisi Erol AYYILDIZ, İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ ve çok sayıda izleyici katıldı.

Ankara, Amasya, Bingöl, Bitlis, Kahramanmaraş, Antakya, Isparta, Eskişehir Bursa ve İstanbul’dan gelen 10 finalistin yarıştığı finalde yarışmacıların heyecanlı olduğu görüldü.

Törende konuşan İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, finallere ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Ömer Yahşi konuşmasında; bağlı olmaktan büyük şeref duyduğumuz İslâm’ın mukaddes kitabı Kuran’ı Kerim’in Allah katından insanlara sunulan büyük bir lütuf ve aynı zamanda hidayet kaynağı olduğuna ve Kuran-ı öğrenme ve öğretmek bağlamında hafızlığın önemine vurgu yaptı.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, imam hatip okullarımızın Türkiye’de önemli bir boşluğu doldurduğunu, yakın bir gelecekte akademik başarı başta olmak üzere sosyal ve kültürel yönden de büyük başarılara imza atacaklarını söyledi. Bu yarışmaların genişletilerek geleneksel hale getirildiğini, Türkiye´nin 10 farklı bölgesinden 10 finalistin final yarışmalarına katıldığını, Kur’an-ı Kerim’i en güzel okuyan, O´nu anlayan ve anlatacak öğrencilerin de okullarımızda yetiştiğini belirtti. 

Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Korosu Asr Suresi’ni seslendirirken, Kültür Turizm Müdürlüğü’nün tasavvuf korosu da çeşitli ilahilerle güne renk kattı. Diyanet işleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman ŞAHİN ve diğer 4 jüri üyesi, yarışmanın birincisini seçmekte çok zorlandıklarını ve imam hatip okullarımızdaki başarının çok önemli olduğunu vurguladı.

 

Etiketler : Genç - Sada - Kur’anı - Kerim´i - Güzel - Okuma - Yarışması´nın - Türkiye - Finali - Yapıldı - | Okunma Sayısı : 2937
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE