Gül, Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesine Yönelik Uyum Kursu Kapanışına Katıldı

21-03-2018 11:23

Haberler » Eğitim


Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesine Yönelik Uyum Kursu’nun Kapanış Konuşmasını Yaptı

Mersin Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen Yabancı Dil Olarak Öğretilmesine Yönelik Uyum Kursu’nun son günü olması vesilesiyle düzenlenen programa Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru katıldılar. 

Genel Müdür Gül yaptığı kapanış konuşmasında;” Bize sığınan insanlara hayatı zindan etmeden yaşama olanağı sağlamak için çalışmalar yapıldı. Bir taraftan yetişen  çocukların toplumsal yapı içerisinde uyumunu sağlaması ve başıboş dolaşmaması için önlemler alınırken, diğer taraftan en temel insani hakları olan eğitim haklarını doğru bir şekilde almaları için eylem planları hazırlandı. Misafirlerin örgün eğitim kapsamında bizim öğrencilerimizle uyumu için donanımlarını sağlamak için elimizi taşın altına koyduk.” Dedi. 

Gül sözlerine,” Eğitimci olan insanlar zorluğa talip olan bireylerdir, İşinizin zorluğunu biliyoruz ama bizler zorluğa talip insanlarız. Tarihi bir dönemeçte olduğumuz için sizlerin çalışmaları tarihi bir çalışmadır. Bakanlık olarak bu anlamda mesai kavramı tanımadan gayret içerisindeyiz. Sizler de saha da normal performansın üstünde performans sağlıyorsunuz. Sahada emeği geçen zor görev üstlenen her bir öğretmenimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. . Ülkemizin milletimizin yolu her yönüyle açık olsun.” Diyerek son verdi.

Etiketler : Gül - - Türkçe’nin - Yabancı - Dil - Olarak - Öğretilmesine - Yönelik - Uyum - Kursu - Kapanışına - Katıldı - | Okunma Sayısı : 1888
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE