Hadis Kitabında Hadis Sünnet Düşmanlarının Eseri Yok

Sosyal medyada yeni Müfredat ile ilgili karalama kampanyasına hızla devam ediliyor. Bu anlamda İmam Hatip Lisesi Hadis Dersi üzerinde de ders kitabıyla alakası olmayan bir iddia gündeme getirilmiş bulunmaktadır.

09-09-2017 19:03

Haberler » DİN EĞİTİMİ


Hadis Ders Kitabında Mustafa İslamoğlunun "Üç Muhammed" isimli eserinin kaynak olarak verildiği iddiasını gerek Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf TEKİN Bey gerekse Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yetkilileri yalanlayan açıklamalarda bulundular.

Sayın müsteşar Twitter hesabından elektronik ortamda yayınlanmış olan ders kitabında böyle bir durumun olmadığını şu mesajlarla izah etti:

"1. Mevsimlerden eğitim üzerinde spekülasyon ve uydurma mevsimi. Art niyetli çevreler başta sosyal medya olmak üzere+++

2. +++her taraftan haber uydurup yayınlıyorlar. Bunun son örneği Hadis kitabı İle ilgili.

3. Müfredatta ve kitaplarda adı geçen şahıs ve eserleri asla yer almamaktadır. Asla itibar etmeyiniz.

4. Dileyen programa ve kitabına bu linklerden bakabilir: "

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Sitemiz Yazarı Mehmet Nezir GÜL Bey de Facebook hesabından şu cümlelerle iddiayı yalanladı:

Önemli Duyuru

Sosyal medyada yer alan “Anadolu İmam Hatip Lisesi Hadis Dersi Öğretim Programı ve Öğretim Materyalinde Mustafa İslamoğlu’nun “Üç Muhammed” kitabının başta öğrencilere tavsiye edildiği, bu ve benzeri kitaplara kaynakçalarda yer verildiği” ne ilişkin iddialar tamamen hayal ürünü ve mesnetsizdir.
(1) Talim ve Terbiye Kurulu’nun 02/05/2017 tarih ve 46 sayılı kararı ile kabul edilen “Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretim Programları”nda Mustafa İslamoğlu’nun hiçbir eserine, görüşüne yer verilmemiştir.

(2) Anadolu İmam Hatip Lisesi Hadis Dersi Öğretim Materyallerinde (AİHL Hadis Dersi Öğretim Materyali ve AİHL (Seçmeli) Hadis Metinleri Öğretim Materyali) Mustafa İslamoğlu’nun hiçbir eserine, görüşüne içerikte ve kaynakçada yer verilmemiştir.Bakanlığın, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yardımcı kitap uygulaması da bulunmamaktadır. 

(3) Sosyal medyada yer alan tartışmaya konu olan metnin, bir ya da birkaç öğretmen tarafından hazırlanan “Yıllık Plan”dan alındığı izlenimi vermektedir. Genel Müdürlüğümüz Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretim Programları veya diğer derslerle ilgili olarak “Yıllık Plan” hazırlamamakta, bu konularda öğretmenlere herhangi bir yönlendirmede bulunmamaktadır. Malumlarınız olduğu üzere Yıllık Planlar zümre öğretmeni/öğretmenlerince hazırlanmakta ve okul müdürünün inhası üzerine yürürlüğe girmektedir"

Etiketler : Hadis - Kitabında - Hadis - Sünnet - Düşmanlarının - Eseri - Yok - | Okunma Sayısı : 2193
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE