Hadislerle İslam Dijital Ortamda

Diyanet İşleri Başkanlığının prestij eserleri olarak kabul edilen ve 100 hadis hocasının 10 yılda tamamladığı ‘Hadislerle İslam’ eseri dijital ortamda...

21-02-2017 21:28

Haberler » KÜLTÜR


 "Hadislerle İslam" eseri, Peygamber Efendimizin (s.a) dünyaya gelişinin yıl dönümü olan 2015 yılı Mevlid Kandili'nde dijital ortamda yayınladı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığınca, Hazreti Muhammed sav.'in mesajlarını modern zamanın problemleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak sade ve anlaşılır bir dille okuyuculara sunmak üzere hazırlanan ‘Hadislerle İslam’ adlı eseri, yurt içi ve yurt dışında daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla dijital ortama aktarıldı.
 
Hazreti Muhammed'in örnek hayatı, sünneti, uygulamalarının hadisler aracılığıyla ortaya konduğu esere "http://hadislerleislam.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.
 
Birçok dünya diline çevirisi hazırlanıyor…
 
Dünya dillerine de çevrilmesi planlanan eserin, Arnavutça, Kırgızca ve Azerice'ye çevirisi tamamlandı. İngilizce, Rusça ve Boşnakça'ya çevirisi devam eden eserin, Arapça ve Almanca tercümeleri için de ekipler kuruldu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de aralarında bulunduğu bir kurul tarafından 10 yılda hazırlanan eser, 44 ciltlik İslam Ansiklopedisi'nden sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yürütülen en geniş kapsamlı çalışma olarak biliniyor.
Etiketler : Hadislerle - İslam - Dijital - Ortamda - | Okunma Sayısı : 2421
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE