Haftaya Sizdeyiz

Adana Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu okul ile aileleri yakınlaştırmak adına ‘’Haftaya Sizdeyiz’’ dedi.

07-11-2017 10:50

Haberler » EĞİTİM


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adana Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden ve projenin uygulayıcısı Yaşar Çıraklı, Okul ile ailelerimizi yakınlaştırmak amacıyla ‘’Haftaya Sizdeyiz’’ projemizde bismillah diyerek ev ziyaretlerimize başladık’’ dedi.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin en önemli amacı bir ülkenin geleceği olan çocukları iyi insan ve iyi vatandaşlar olarak yetiştirmek olduğunu ifade eden Yaşar Çıraklı, Son yıllarda önemi daha da artan ve eğitimde çok önemli rolü olan okul-öğrenci-aile iş birliğinin yeri ve önemini belirtmek amacıyla ‘’Haftaya Sizdeyiz’’ dedik ve ailelerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz. Araştırmalarda okul-aile- çevre arasında yeterince iş birliği sağlanamadığı görülmektedir. Bu da öğrencileri olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrenci başarısının düşmesi, çocukların zararlı alışkanlıkları daha küçük yaşlarda edinmeye başlaması, okullardaki birçok sıkıntılar bu durumun en önemli sonuçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışmada olumsuzlukların sebeplerine ve bu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar, okul-öğrenci-aile birlikteliğini bütünlüğünü sağlayarak sağlıklı bir eğitim-öğretim dönemi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.’’ Dedi.

‘’Haftaya Sizdeyiz’’ projesinin ev ziyaretlerinin ilkine Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik ve  Adana Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Şenzek’te katıldılar. Gerçekleşen ziyaretlerde öğrenci ve veliler ile tanışan Çelik ve Şenzek kendilerini misafir olarak kabul eden ailelere teşekkür ederek başlanan Haftaya Sizdeyiz projesinin Güzelliklerin başlangıcı olması temennisinde bulundurlar.

Etiketler : Haftaya - Sizdeyiz - | Okunma Sayısı : 2389
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE