Haydi çocuklar camiye projesi başlıyor.

Çocuklara camiyi ve namazı sevdirmeyi amaçlayan “haydi çocuklar camiye” projesinin kayıtları yarın başlıyor. Yarıyıl tatilinde namazlarını camide kılan çocuklara, kazandıkları puanlara göre hediyeler verilecek.

21-12-2019 12:05

Haberler » KÜLTÜR


Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin 2019-2020 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde düzenleyeceği “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin kayıtları yarın başladı.
 
Çocuklara camiyi ve namazı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılmak isteyen 6-9 ve 10-13 yaş arası çocuklar, 20 Ocak 2020 Pazartesi Sabah Namazından itibaren 11 gün boyunca 5 vakit namazını camide kılmaya gayret edecek.
 
Geçen yıllardaki yarıyıl tatilinde on binlerce çocuğun anne ve babasıyla camilere koştuğu “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin 3.sü bu yıl Türkiye’nin 81 ilinde belirlenen camilerde gerçekleştirilecek.
 
Namazını Camide Kılanlara Hediye Verilecek
 
Camide cemaatle namaz kılan, sure ve duaları ezberleyen çocuklar, topladıkları puanların kendi şehrindeki sıralamasına göre çeşitli hediyeler kazanacak.
 
Toplumun geniş bir kesimi tarafından benimsenen ve büyük ilgi gören proje sayesinde hem çocukların sevgi ve merhamet duyguları gelişecek, hem de namazlarını camide kılan çocuklar Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalışacak.
 
20 Ocak’ta Sabah Namazıyla başlayacak
 
Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan etkinlik, 20 Ocak 2020 Pazartesi günü sabah namazıyla başlayacak ve 11 gün sürecek.
 
İki farklı kategoride uygulanacak yarışmaya A Kategorisinde 6, 7, 8 ve 9 yaşındaki, B Kategorisinde ise 10, 11, 12, 13 yaşındaki çocuklar katılabilecek.
 
Katılımcı çocuklar, namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve her kategori için belirlenen dua ve sureleri ezberleyerek puan kazanacak.
 
Dereceye girerek ödüle layık görülen katılımcılara, Haydi Çocuklar Camiye İl Proje Paydaşları tarafından çeşitli hediyeler takdim edilecek.
 
Başvurular, 15 Aralık 2019 itibariyle www.haydicocuklarcamiye.com adresinden yapılabilecek.
 
Haydi Çocuklar Camiye Projesi nedir?
 
Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda İstanbul’daki birkaç camide başlatılan Haydi Çocuklar Camiye Projesiyle, çocuklara camiyi ve namazı sevdirmek amaçlandı.
 
Yarışma, Türkiye’nin bir çok şehrindeki paydaş derneklerin belirlediği Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve mescitlerde uygulandı.
 
Bu yıl “Haydi Çocuklar Camiye-3” olarak yarıyıl tatilinde çocukların camiye davet edileceği proje kapsamında ayrıca, bayram ve kandil gibi özel günlerde de çocukların ebeveynleriyle birlikte camiye gelmesi teşvik ediliyor.
 
Server Gençlik Hakkında
 
Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince sahip, maneviyatı yüksek gönüllü gençler tarafından 2016 yılında kuruldu.
 
Hedef kitlesini coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde, dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insan olarak belirleyen Server Gençlik, gençlerin bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, ahlaklı, çevreye duyarlı, eğitimli, iç huzura ermiş bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı ve erdem sahibi bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı hedefledi.
 
Server Gençlik, iç huzuru önemseyen, erdem sahibi, analitik düşünen bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağına inandı.
 
Bu bağlamda, sosyal ilişkilerinde sevgiyi esas alan, okuyan, ilme önem veren, iyi niyetli, dürüst ve sağduyulu bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak öncelikli hedef olarak belirlendi.
Etiketler : Haydi - çocuklar - camiye - projesi - başlıyor. - | Okunma Sayısı : 512
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE