İmam Hatipler Geleceğin Sigortasıdır

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık Halfeti ilçesi Selahaddin Eyyübi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ümmü Gülsüm Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Ortaokulu ve Halfeti Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrecilerle biraraya gelerek söyleyişi yaptı.

23-10-2017 19:56

Haberler » EĞİTİM


Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Selahaddin Eyyübi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda öğrencilerle yaptığı söyleyişide, İnsanlık tarihine baktığımız zaman toplumların şehir ve medeniyet noktasındaki gelişimlerinde öncülerinin peygamberler olduğunu görürüz. Peygamberler her konuda insanlara öncü olduğu gibi kendilerinin de medeniyete ulaşma noktasında bir yönünün ön planda olduğunu Kur’an bize bildirmektedir ve bu konuda merkezde mescidler, yani camiler yer almaktadır.

Açık, Ümmü Gülsüm Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçerek Kız Öğrencilere İslam Medeniyetinin ana noktasında caminin değerleriyle kurulan bir yapı olduğunu söyledi. Sizi gördükçe ümitlenmemek mümkün değil. Sizler birer umutsunuz, Sizlerden neden Vali, Müftü, hakim, Doktor olmasın, hiç unutmayın ki sizlere bu saydıklarım sizin gibi bu sıralardan büyüyüp, çabalayan ama sonucunu da rabbimin muvaffak kıldığı kişilerden oluşuyor.’’ Dedi.

Müftü Açık son olarak öğrencilere Bol bol Kitap okumalarını tavsiye etti.

Etiketler : İmam - Hatipler - Geleceğin - Sigortasıdır - | Okunma Sayısı : 1177
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE