"DKAB Derslerinde Eğitici Oyunlar" Semineri
Yazar Site Yöneticisi .   
ImageDKAB (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) ÖĞRETMENLERİ PLATFORMU, ENSAR VAKFI bünyesinde faaliyet gösteren, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri’nin beraber çalışmalar yaptığı gönüllü bir oluşumdur.


DKAB DERSLERİNDE OYUNLA ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞLIYOR!

DKAB Öğretmen Gelişim Seminerleri, öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda, yine öğretmen olan seminerciler tarafından verilen seminer programlarından oluşmaktadır. Uygulamadan gelen kişiler tarafından paylaşımlı olarak gerçekleştirilen bu seminerler DKAB öğretmenlerimizden de yoğun ilgi görmektedir.

Öğretmen Gelişim Seminerleri’nin 1.si “SINIF YÖNETİMİ” olarak 13 ve 27 Şubat 2010 da, 2. si ise “Ders İşleniş Örnekleri–5. Üniteler” olarak 27 Mart 2010 da yapıldı.

            Seminerlerin 3. sü “DKAB Derslerinde Eğitici Oyunlar” başlığıyla yapılacak. Dkab derslerinde öğrencinin merkeze alındığı bir etkinlik olarak “oyun nasıl kullanılabilir? ” sorusuna cevap olarak onlarca oyunun oynanarak öğretileceği bir program hazırlanmaktadır. Bu çerçevede,

·        Kelime ve top oyunları,

·        Sınıf içi ve bahçe oyunları,

·        Grup ve takım oyunları,

·        Ünite ve konulara en uygun şekilde adapte edilmiş oyunlar gibi çeşitlerle verilerek oyunun kullanım alanında da çeşitlilik sağlanmaya çalışılacaktır.

Abdullah AÇIK yönetimindeki programda, dileyen katılımcıların da oyun paylaşımında bulunmaları sağlanacaktır. Katılımcılara sertifika verilecek program tüm DKAB öğretmenlerinin ve “DKAB dersinde acaba oyun nasıl kullanılabilir?” sorusunun cevabını merak eden herkesin katılımına açıktır.

Katılmak isteyenlerin web sitesi üzerinden (www.dkabplatformu.org) kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Seminer ÜCRETSİZ olup katılımcılara çay ve yemek ikramı yapılacaktır.

Tarih   : 15 Mayıs 2010 Cumartesi

Saat    : 11.00–13.30

YER      : ENSAR VAKFI Genel Merkezi–Süleymaniye–İSTANBUL

(Süleymaniye Cad. No:11 Fatih/İstanbul) Santral : (0 212) 513 03 09

Seminer Kayıt           : www.dkabplatformu.org/  

Soru ve Bilgi  : Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız 0505 401 68 96

www.dkabplatformu.org

Image 

 

Ödev Ödev Bizim hikayeler - Hikaye Arşivi Mersin Kablo TV - Mersin Uydunet