Kutlu Doğum Temalı İzci Kampı

Adana İzcilik İl Temsilciliği tarafından organize edilen "Kutlu Doğum" temalı mahalli izci kamp 300'den fazla izcinin katılımı ile Sarıçam /Yörük ormanında yapıldı.

07-04-2017 17:58

Haberler » DİN EĞİTİMİ


Sarıçam Kardelen İzcilik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yaşar ÇIRAKLI kamp hakkında verdiği bilgilere göre : Adana İzcilik İl Temsilciliği koordinesinde yapılan izci kampın kuruluş ve eğitim faaliyetleri Sarıçam Kardelen İzcilik Spor ve Gençlik Kulübü (Sakider) tarafından yürütüldü.
 
Adana/ Sarıçam Yörük ormanında kız ve erkek izcilerden öbek,oba ve ekip olmak üzere 315 izci ve lider katıldı.
 
 “O’nunla Ahlaklanmaya Geldim” sloganı başlayan kamp “kutlu doğum” temalı olması sebebiyle eğitim faaliyetleri de bu içeriğe göre düzenlendi. İzciler manevi bilinç, naat/marş, Nebevi Sağlık(Öğütleri), geleneksel okçuluk, eğitici oyun ve izcilik terminolojisi gibi 9 istasyonda eğitim çalışmasına katıldılar.
 
Kamp ateşinde de bu yıl ki DİB tarafından belirlenen ana temaya uygun olarak "güven" konulu etkinlikler üretip, arkadaşlarına sundular. Gece Yürüyüşünde de Mekke'nin Fethini 3 istasyon ile öğrendiler.
 
Kamp, Haticetül  Kübra, Ömer Faruk ve Halid bin Velid isimlerinin verildiği 3 yan kamptan oluştu.Kamp mescidi Kuba,merkezi eğitim alanı da ana temaya uygun olarak Suffa Meydanı olarak isimlendirildi.
 
Pazar günü de tüm guruplar arasında tema içerikli sorulardan oluşan bilgi yarışması yapıldı. Kampın sonunda da tüm izcilerimize Kur'anı Kerim meali ( Elmalılı) hediye edildi.
 
Sarıçam Kardelen İzcilik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yaşar ÇIRAKLI son olarak “kutlu doğum” temalı  kampların artık yaygınlaşacağını ümit ettiğini, çocuklarımıza Peygamber sevgisini aşılayabilmek için bu tür kamplara çok ihtiyaç olduğunu belirtti.
 
Haber:Dinahlak.Com
....
https://drive.google.com/file/d/0B4wJp-vfGnAFMmt5b3M1Q3RJOGc/view
 
....
 
https://www.facebook.com/kilinckurtulus/videos/1292117170876032/?pnref=story
 
 
KAMP ÖNCESİ TV : https://www.facebook.com/kilinckurtulus/?fref=nf
 
KAMP: https://www.youtube.com/watch?v=SKWLoSDMvGw
 
KAMP YÖNETİCİSİ: https://www.youtube.com/watch?v=Ay2zAfGyle4&t=16s
Etiketler : Kutlu - Doğum - Temalı - İzci - Kampı - | Okunma Sayısı : 2385
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE