MEB'dan Eğitim Takvimi Uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve veliler için "eğitim takvimi" hazırladı. Eğitim takviminde aileler ve çocuklar için oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili küçük ipuçları yer alıyor.

02-01-2020 05:39

Haberler » EĞİTİM


illi Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve veliler için "eğitim takvimi" hazırladı. Eğitim takviminde okul öncesinden ortaokula kadar aileler ve çocuklar için oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili küçük ipuçları yer alırken, ayrıca merakı, işbirliğini, paylaşmayı, değerlerin önemini vurgulayan zengin içerikler de mevcut.
 
Her saniye çok kıymetli
Her yeni güne “Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli” başlığıyla yapraklarını aralayan eğitim takvimi, 1 Ocak’tan itibaren tüm okullarda, ücretsiz mobil uygulamasıyla cep telefonlarında, sesli dijital takvim yapraklarıyla sosyal medyada ve radyolarda öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacak.
 
Takvim yapraklarının ön yüzünde eğitim, kültür, sanat ve çocuğa dair “Günün Sözü”, Türkçe’de kullanılan ancak anlamı daha az bilinen 365 kelimelik bir seçkinin parçası olan “Günün Kelimesi”, çocukla, eğitimle, aileyle bağlantılı sevgi, saygı, çalışmak, onurlu olmak, gayret etmek gibi anlamlı değerleri anlatan “Günün Atasözü”, günlük kullanımda sıkça yapılan yanlışlar sebebiyle dilimize yanlış yerleşmiş kelimelerin doğru kullanımına işaret eden “Günün Doğrusu” bölümleri yer alıyor.
 
Her yeni güne bilgiler
Yaprakların arka yüzünde ise okul öncesinden ortaokula kadar çok geniş bir yaş aralığını kapsayacak şekilde tasarlanan pratik, faydalı ve maliyetsiz “Günün Oyunu”, Türk kültürüne ait bilinmesi gereken isim, obje, yer, yemek gibi bilgilerden oluşan “Günün Değeri”, ailelere iletişim, eğitim, hayat görüşü, pratik bilgi gibi bakış açısı oluşturabilecek “Günün Önerisi”, okul öncesinden liseye kadar ailelerin çocuk ve eğitimle ilgili yaşadığı genel sorunlara yönelik “Günün Çözümü” ve son olarak çocukların merak ettikleri ve en çok sordukları sorulara bilimsel açıklamalar getiren bölüm olan “Günün Nedeni” yer alıyor.
 

Eğitim Takvimi ücretsiz mobil uygulamasını indirmek için:  

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.egitimtakvimi

IOS (iPhone): https://apps.apple.com/app/id1492870777

Etiketler : MEB'dan - Eğitim - Takvimi - Uygulaması - | Okunma Sayısı : 1000
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE