Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Çalışma Toplantısı Yapıldı

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Çalışma Toplantısı 12-13 Aralık'ta Konya'da Düzenlendi

20-12-2019 14:20

Haberler » Din Eğitimi


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği ile Konya Selçuklu Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" Çalışma Toplantısı düzenlendi.

Hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini sağlamak; hafızlık ve akademik eğitimde kaliteyi arttırmak ve istişarelerde bulunmak amacıyla düzenlenen çalışma toplantısı, 12-13 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Çalışma toplantısına Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Mersin, Osmaniye illerinde "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi'ni uygulayan imam hatip okullarının yöneticileri ve Kur'an kursu yöneticileri katıldı.

Toplantı, Konya Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ ve Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın açılış konuşmaları ile başladı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Murat Karakaya "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Uygulama Usul ve Esasları" hakkında detaylı bilgiler verdi. Genel Müdürlüğümüz personellerinden Ahmet Turan "Hafızların Eğitim Gördüğü Anadolu İmam Hatip Liselerinde Uygulama Usul ve Esasları" hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Okul yöneticileri ve Kur'an kursu yöneticileri söz konusu proje hakkında görüş ve önerilerini sundular. Konya Selçuklu Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Lisesi Rehber Öğretmeni Sıddıka Koyuncu Süntar "Hafızlık Sürecinde Eğitimcilere Yol Haritası" adlı sunumu gerçekleştirdi. 

Ankara Pursaklar Medine İHO Müdürü Mehmet Vehbi Polat ve Ehlibeyt Kur'an Kursu Yöneticisi Mehmet Öz; Konya Selçuklu Mustafa Büyükkaplan AİHL Müdürü Ali Menekşe ve Fahrettin Büyükkaplan Kur'an Kursu Yöneticisi İsmail Yaprakcı, Fuat Binici Kız Kur'an Kursu Yöneticisi Yasemin Sert; Kayseri Melikgazi Özkoyuncu Fatimetüzzehra İHO Müdürü Bekir Bal ve Özkoyuncu Fatimetüzzehra Kız Kur'an Kursu Yöneticisi Saniye Durna "Hafızlık Eğitiminde ve Akademik Başarıda Okul ve Kur'an Kursu Uygulamaları" kapsamında bilgi paylaşımında bulundu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Hafızlık İHO koordinatörü Zeynep Olgun ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü personeli Ahmet Aslantaş ve Ömer Alınmaz koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha Bilgiç, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Yusuf Akbaş, Konya İl Müftü Yardımcısı Aslan ÇITIR ve Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Murat Karakaya kapanış değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler : Örgün - Eğitimle - Birlikte - Hafızlık - Projesi - Çalışma - Toplantısı - Yapıldı - | Okunma Sayısı : 1059
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE