Talas Şehitler Camii İbadete Açıldı

Talas İlçesi Başakpınar mahallesinde Kooperatif Eveler Bölgesinde iki bin beş yüz metrekare alanda Talas Belediyesi öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanan Başakpınar Şehitler Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

08-11-2017 16:44

Haberler » DİYANET


Talas Başakpınar mahallesinde Kooperatif Eveler Bölgesinde iki bin beş yüz metrekare alanda Talas Belediyesi öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanan Başakpınar Şehitler Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı ce Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Kaymakamı Zekeriya Güney,  Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,  Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kayseri İl Müftüsü Güven tarafından kıldırılan öğle namazı sonrası düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, “Camimizin temeli 2 sene önce atılmıştı. 15 Temmuz’dan sonra ibadete açıldığı için Şehitler Cami ismini özellikle verdik. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü ve devamı için ilelebet çalışmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Vali Sayın Kamçı’da yapmış olduğu konuşmada, “Başakpınar Şehitler Camisinin açılmasında emeği gecen hayırseverlere teşekkür ediyorum. Camiye özellikle “Şehitler Camisi” isminin verildiğinden dolayı da tebrik ediyorum.”  diye konuştu.

Hayırlı bir hizmetin daha açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, "Bu güzel açılışa hepiniz hoş geldiniz. Aslında yolda gelirken şimdi Başakpınarlı hemşerilerimizle buluşacağız. Ne anlatayım diye kafamda hesap yaparak gelmiştim. Biraz Başakpınarımızdan, biraz Kayserimizden, biraz da Türkiye’nin son günlerde içinde bulunduğu ortamdan da bahsetmeyi çok istiyordum. Ancak yağmur başladığı için şu ortam buna çok müsait değildir. Bugün hiç unutamayacağımız bir açılış yapıyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başta belediye başkanlarımızdan ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Cenabı Allah keselerine bereket versin. Nice güzel hizmetlerde bir araya geliriz. Nasıl olsa hep birlikte oluyoruz, bu sohbeti sizinle beraber yaparız" diye konuştu.

İl Müftüsü Güven tarafından yapılan dua sonrası, kurdele kesilmesi ile tören sona erdi. Tören sonrası katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.

Etiketler : Talas - Şehitler - Camii - İbadete - Açıldı - | Okunma Sayısı : 1485
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE