Türkiye'de İlk Kez Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Bir Kadın Atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ilk defa kadın başkan yardımcısı atandı. Başkan yardımcılığına atanan Prof. Dr. Huriye Martı'nın pazartesi günü göreve başlayacağı öğrenildi.

19-11-2017 14:58

Haberler » DİYANET


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yapmış olduğu istişare toplantısında Prof. Dr. Huriye Martı'nın Diyanet İşleri Başkanı yardımcılığına getirilmesine karar verildi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Diyanet İşleri Başkanımız, hep birlikte yapılan istişareler sonucunda ilk defa Türkiye Cumhuriyeti devleti Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Prof. Dr. Huriye Martı isminde bir hanımefendi atanmıştır. Vekaleten atama kararını imzaladık. İnşallah Pazartesi günü görevine başlayacak" dedi.

Ayrıca Bozdağ, bütün illerde il müftü yardımcılarından en az bir tanesinin bundan sonra kadın olacağını söyleyerek, "Büyükşehirlerde belki daha fazla ama bütün illerde bir tane de kadın müftü yardımcısı atamasını gerçekleştireceğiz. Kadın vaizlerin sayısını da artıracağız, Kur'an kursu öğreticilerinin sayısını da artıracağız" ifadesini kullandı.

Etiketler : Türkiye'de - İlk - Kez - Diyanet - İşleri - Başkan - Yardımcılığına - Bir - Kadın - Atandı - | Okunma Sayısı : 1493
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE