Yeşilay:

97 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, bu yıl da Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinliklerle bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için “SEN DE SÖZ VER” diyecek.

05-03-2017 20:38

Haberler » Hayat


Bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için çalışan Yeşilay 97. yılına giriyor. “Yeşilaycılık bir yaşam tarzıdır” diyen Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Gençliğimizi, geleceğimizi bağımlılık gibi bir tehlikeden korumak için her çocuğu kendi evladımız bilerek, geçmişin birikimi ve deneyimlerinden faydalanarak yolumuzu çiziyoruz. Çalışmalarımızı toplumun en kılcal damarlarından uluslararası arenaya kadar ulaştırmak için çabalıyoruz. Aslında bir söz veriyoruz; bağımlılıklardan uzak, sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu, bilgili, kendinden emin bir toplum için söz veriyoruz” dedi.
 
Bu yılki Yeşilay Haftası’nda yüzbinlerce Yeşilay gönüllüsü ile meydanlarda olacaklarını söyleyen Öztürk, 27 ilde eş zamanlı başlayacak bisiklet turuyla, etkinlik alanlarıyla, çocuk aktiviteleriyle, Yeşil Sahne söyleşileriyle Yeşilay Haftası’nın coşkuyla kutlanacağını belirtti. Ayrıca bu yıl 4.’sü düzenlenen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Zümrüdüanka Ödül töreninde “En Yeşilaycı” kişi ve kurumları ödüllendireceklerini ifade etti.
 
Öztürk, “1920 yılının zorlu zamanlarında, gelecekteki tehlikeyi öngören vatanseverlerimizin bağımlılıkla mücadele etmek için kurduğu Yeşilayımız artık 97 yaşında! Bir asra yaklaşıyoruz. Dünyanın bağımlılıklar konusunda en eski ve tek sivil toplum kuruluşuyuz. Yeşilayımızın 97. yaşını kutladığımız bu haftada Yeşilay’a bugüne kadar emek vermiş, ahirete irtihal eden tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara da şükranla hayırlı uzun ömürler diliyorum.
 
Siz Yeşilay dostlarımıza da bu vesileyle desteklerden ötürü yürek dolusu teşekkür ediyorum. Bağımlılıklarla mücadelemize destek olmak için “söz veren” tüm gönüllülerimizle yarınlara daha kararlı ve umutla bakıyoruz” şeklinde konuştu.
Etiketler : Yeşilay: - - | Okunma Sayısı : 3085
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE